Krepšelis

LITUA kartu baldais Kyjive įrengta slėptuvė, galinti atlaikyti ir branduolinę ataką.

Kyjive atidaryta LITUA baldais įrengta slėptuvė, galinti atlaikyti ir branduolinę ataką.

Į slėptuvę, galinčią atlaikyti net ir branduolinę ataką, patekti reikia greitai, nors koridoriai itin siauri. Kai suskamba oro pavojaus signalas, į ją subėga aplinkinių Kyjivo Ševčenkos rajono kiemų gyventojai. Šiandien slėptuvė dvelkia dažais ir mediena.

„Tai labai šaunus projektas, bandėme jį įgyvendinti pastaruosius du mėnesius. Šiandien galime pasidžiaugti – naująja slėptuve jau galima naudotis. Tai pirmoji tokia slėptuvė mūsų rajone, bet stengsimės ir toliau tęsti darbus“, – pasakoja Kyjivo Ševčenkos rajono vadovas Oleksandras Popovcovas.

„LITUA kartu“ fondas į Ukrainą nuvežė daug humanitarinės pagalbos, o baldus jau seniau išbandė Ukrainos kariai tiek fronte, tiek kitur. Šiandien fondo projektų vadovas Laimis Kvedaravičius sako, tiesiog norisi padėti Ukrainos žmonėms. Norisi vystyti tokius projektus ir gerokai plačiau. Esą pirmosios slėptuvės atidarymas gali praskinti kelią slėptuvių plėtrai visoje Ukrainoje.

„Tai yra jautri akimirka, džiugi akimirka, iš kitos pusės norėtųsi, kad jų (red. baldų) nereikėtų. Bet tai yra realybė. Esame čia viduje ir mes tai darome“, – sako L. Kvedaravičius.

Plačiau apie šią slėptuve galite skaityti – LRT ruoštame straipsnyje

Prisidėkite prie projekto veiklos ir Jūs. Ačiū!